Genel Anestezi ve Sedasyon
26 Haziran 2018

Genel Anestezi.jpg

Genel Anestezi Altında Ameliyathane Ortamında Tedavi ve Dolgu


Uzun yıllardır Merkezimiz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile olan protokol gereğince diş çekimi ve cerrahi müdahaleler Genel Anestezi altında Ameliyathane ortamında yapılmakta iken artık Nisan 2011 tarihi itibari ile  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile olan protokol genişletilerek Genel Anestezi altında Ameliyathane ortamında "TEDAVİ ve DOLGU" hizmetlerimiz başlamıştır.

Muğla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Başhekimlik

Hizmetin amacı :

Merkezimiz poliklinik şartlarında sağlık durumları sebebiyle tedavi olamayan ve genel anestezi ile ameliyathane şartlarında tedavisinin yapılması zorunlu olan, özellikle zihinsel ve bedensel engelli hastalarımızın diş tedavisi işlemlerini yapmak.

Uygulama :

Engelli hastalarımızın  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanesinde Genel Anestezi altında tedavi ve çekim işlemleri için işlem sırası aşağıdaki gibidir.

  • Hastalarımız randevu alarak Muğla Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezimize gelir.
  • Merkezimizde kayıt yaptırıp muayeneleri gerekirse röntgenleri çekilerek ameliyathane şartlarında yapılacak işlemler belirlenir.
  •  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk yapılır.
  • Sevk işleminden sonra Perşembe günü sabah  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat edilir, tetkikleri yapılması için yatış yapılır.
  • Muğla Devlet Hastanesinin, Muğla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine hastanın yatışı yapıldığı ile ilgili bilgi vermesi üzerine merkezimizin görevli ameliyathane ekibi  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek tedavi yada çekim işlemini tamamlamaktadır.

İletişim ve Bilgi İçin :

Muğla Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi
Tel : 0-252-213 20 01 - 02